Wybierz język
pl gb

Aktualności

← Powrót do listy aktualności

KICK OFF na dobry początek

20 08 2013 | Renata Tadeusiak

Analizując nasze kilkuletnie doświadczenia z realizacji programów rozwojowych, zaskoczyła mnie dość powszechna praktyka naszych Klientów co do ograniczania sesji kick off lub realizacji ich własnymi rękami...

Kick off - strata czasu czy istotna konieczność?


Analizując nasze kilkuletnie doświadczenia z realizacji programów rozwojowych, zaskoczyła mnie dość powszechna praktyka naszych Klientów co do ograniczania sesji kick off lub realizacji ich własnymi rękami.

Często takie spotkania pełnią rolę promocji projektu, są okazją do zakomunikowania w szerszym, czasem „uroczystym” gronie celów i idei programu oraz docenienia tych, którzy w programie biorą udział. Gospodarze koncentrują się więc na tym, aby jak najwięcej i w dość unikalnej oprawie przekazać uczestnikom i życzyć im good luck. I bardzo dobrze.

My dodatkowo rekomendujemy, aby patrzeć na taki program jak na kolejną zmianę, na którą w praktyce często nieświadomie „zapisuje się” uczestnik. Wiemy, że nawet przy projekcie, który wyróżnia uczestników, oni sami mają wiele wątpliwości, niepokojów, obaw. Warto,
aby sesja kick off nie była więc doświadczeniem, podczas którego jedynie informujemy, ale również okazją do zebrania obaw, które rodzą się wśród samych zainteresowanych. Wszak rolą lidera w zmianie, również rozwojowej, jest pomoc w jej przejściu swoim podwładnym.
I warto rozpocząć nie tylko od mówienia, ale przede wszystkim od słuchania.