Wybierz język
pl gb

Aktualności

← Powrót do listy aktualności

Menedżer z outplacementową historią

13 01 2012 | Agnieszka Jagiełka

To przykładowa historia jednego z menadżerów o ouplacementowej historii: 7 lat temu w wyniku reorganizacji menedżer traci pracę. Korzysta z programu outplacement zagwarantowanego przez pracodawcę i znajduje pracę...

Ponieważ widzi realną wartość z programu OPC, więc przy negocjowaniu nowych warunków zatrudnienia zapewnia sobie możliwość skorzystania z takiego serwisu w przypadku ponownej utraty pracy. Z satysfakcją pracuje w tej samej firmie przez kolejnych 5 lat. Teraz ponownie w wyniku niezależnych od niego zmian w firmie traci pracę. Korzysta z  programu outplacement i szuka nowego zatrudnienia.  W ostatnim czasie  w programach DBM uczestniczyły dwie takie osoby.

„Menedżerowie zaczynają traktować outplacement jako jeden z naturalnych elementów zmiany pracy. Konsekwentnie negocjują go z nowymi pracodawcami, bo przecież nie jest to usługa  powszechna. Tym samym tworzy się bardzo świadoma grupa menedżerów, dla których pieniądze i odprawy nie są jedynymi wyznacznikami satysfakcjonującej pracy, którzy zmianę traktują jako coś naturalnego i podchodzą do niej w sposób profesjonalny” - mówi Agnieszka Jagiełka, Partner Zarządzający DBM Polska.